• Imię i nazwisko : Natalia Domagała
 • Kraj pochodzenia :

  Pochodzi z Buska Zdroju, gdzie po skończeniu liceum rozpoczęła studia na kierunku iberystyka w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej.
  To właśnie dzięki studiom wyjechała na pół roku na stypendium za granicę oraz zrealizowała praktykę w ramach projektu Erasmus.

  Studiowała na Uniwersytecie Santiago de Compostela w Galicji, w Hiszpanii. Praktyki zawodowe realizowała w agencji turystycznej w Barcelonie.

 • Doświadczenie nauczycielskie :

  Hiszpańskiego uczy regularnie od 2 lat, jednakże już w trakcie studiów udzielała korepetycji oraz uczyła obcokrajowców w czasie swojego pobytu w Hiszpanii.

 • Języki, którymi się porozumiewa :

  Poza hiszpańskim i polskim, zna również język angielski oraz podstawy portugalskiego.

 • Co najbardziej lubi w swojej pracy :

  W zawodzie nauczyciela najbardziej lubi podziwiać efekty pracy swoich uczniów. Ich odwagę w mówieniu w języku obcym, chęć zdobywania większej wiedzy. Stara się wzbudzić w uczniach chęć poznania nie tylko języka, ale także zapoznać ich kulturą, tradycjami krajów hiszpańskojęzycznych - dlatego na każdych zajęciach "wtrąca" ciekawostkę z życia prosto z Hiszpanii, na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji.

 • Metody nauczania :

  Jej ulubionymi metodami pracy są mapy skojarzeń, odgrywanie ról oraz tłumaczenia popularnych piosenek. Stawia także na prawidłową pisownie (akcenty,znaki graficzne).

 • Zainteresowania :

  Interesuje się turystyką - pracowała jako recepcjonistka w hotelach w Barcelonie a także na wybrzeżu Costa Brava, pasjonuje się także architekturą katalońskiego artysty Antoni Gaudi - poświęciła mu swoją pracę licencjacką.

 • Ciekawostki :

  Ciekawą rzeczą jest, że w wieku 19 lat mieszkała z hiszpańską rodziną i opiekowałam się trójką dzieci w ramach programu Au -Pair przez okres wakacji.

  W Academi Natalia pracuje głównie z maturzystami.
  Możliwe, że dzięki zajęciom z nią im również uda się kiedyś wyjechać na międzynarodową wymianę i zdobyć ciekawe doświadczenia życiowe.