1. Ponad 400 milionów ludzi na świecie mówi po hiszpańsku!

Język hiszpański jest drugim najpowszechniej używanym językiem na Ziemi. Ocenia się, że posługuje się nim jako językiem ojczystym około 450 milionów ludzi na siedmiu kontynentach, szczególnie w Ameryce Południowej, Ameryce Północnej, Europie i zachodniej Afryce. Dalsze 100 milionów używa go jako drugiego języka, natomiast liczba ludzi na świecie mówiących tym językiem przekracza półtora miliarda. Język hiszpański jest także drugim, po angielskim, językiem Twittera i Facebooka. Hiszpański jest językiem międzynarodowym i urzędowym głównych międzynarodowych organizacji politycznych i gospodarczych, takich jak m.in.: UE, Unia Afrykańska, OPA, ONZ, NAFTA, traktat antarktyczny, UNICEF, FIFA, UEFA, Interpol, Europol, WHO, Światowa Organizacja Handlu, oraz wielu innych.

Liczba osób mówiących po hiszpańsku stale rośnie – szacuje się, że za dwa–trzy pokolenia będzie nim mówił co dziesiąty mieszkaniec naszej planety. Po hiszpańsku mówi dziś w domu 12 proc. mieszkańców USA. Amerykańscy latinos są najszybciej rosnącą grupą etniczną i przewiduje się, że w 2050 r. będą stanowić już 30 proc. ludności USA.
Hiszpański to język przyszłości!

2. Hiszpanie to bardzo fajni i otwarci ludzie.

Po pierwsze oni naprawdę umieją cieszyć się życiem!
Bezpośredniość, otwartość i luz to najszybciej zauważalne cechy naszych hiszpańskich przyjaciół. Przy nich łatwo nauczyć się doceniać momenty i drobne przyjemności.

Nawet dopiero ucząc się hiszpańskiego czujemy się dobrze w hiszpańskim towarzystwie. A dla Hiszpanów im liczniejsza grupa, nie ważne czy jest to rodzina czy przyjaciele, tym lepiej i lepsza zabawa. Z kieliszkiem wina, tapas na talerzu, albo niekończące się „sobremesa”. Choć z początku może się nam wydawać, że Hiszpanie są trochę za głośni, to powszechna życzliwość to rekompensuje. Oczywiście im lepiej poznamy język hiszpański, tym łatwiej będzie nam poznać i pokochać kulturę hiszpańską.

3. Polacy szybko uczą się mówić po hiszpańsku.

Praktyka pokazuje, że po pół roku nauki można się już w miarę płynnie porozumiewać po hiszpańsku. Polacy dość szybko opanowują poprawne czytanie i rozumienie języka hiszpańskiego ze słuchu. Język hiszpański zachęca do nauki swoją melodyjnością, łatwą wymową i prostymi do zapamiętania zwrotami komunikacyjnymi. Wiele osób podkreśla, że nauka języka hiszpańskiego była dla nich łatwiejsza od nauki j. angielskiego, nie wspominając o nauce francuskiego. Dużym plusem dla uczących się jest łatwa wymowa. Zdecydowanie łatwiej jest mówić jak Hiszpan niż np. udawać Anglika.

Twarda polska wymowa niektórych dźwięków, na przykład litery 'r' nie jest przeszkodą w poprawnym posługiwaniu się językiem hiszpańskim. Nasi lektorzy szczególną uwagę zwracają na komunikację, ćwiczymy mówienie w języku hiszpańskim już od pierwszych zajęć. Oczywiście osiągnięcie zaawansowanego poziomu znajomości języka zawsze wymaga konsekwencji i kilku lat pracy. Na kolejnych poziomach kursów hiszpańskiego poznasz bardziej zaawansowane zagadnienia gramatyczne, potrzebne do tworzenia rozbudowanych wypowiedzi.
A nagrodą będzie obserwacja jak świetnie osoby hiszpańskojęzyczne reagują na ludzi, którzy mówią w ich języku.

4. Hiszpański pomoże Ci w podróżach.

Każdy kto odwiedza Hiszpanię, a zwłaszcza jej południową część wie jak trudno porozumieć się tam po angielsku. Hiszpanie są na ostatnim miejscu wśród narodów UE jeśli chodzi o znajomość tego języka. Jeśli chcesz poznać Hiszpanię i Hiszpanów, musisz nauczyć się hiszpańskiego. Dużą motywacją stanowi kolejne ponad dwadzieścia krajów w których hiszpański jest językiem urzędowym. To mnóstwo miejsc do których możemy podróżować, w których możemy zamieszkać. A bez znajomości hiszpańskiego prawie niemożliwe będzie załatwienie tam jakiejkolwiek sprawy.

Hiszpański ma też coraz silniejszą pozycję w Stanach Zjednoczonych. W południowych stanach ludność hiszpańskojęzyczna to już prawie połowa społeczeństwa a jej udział nadal rośnie.

5. Nauka języków, to bezcenna inwestycja.

Ucząc się języka ćwiczysz mózg i pamięć. Stymulując szare komórki sprawiasz, że procesy myślowe zachodzą dzięki temu szybciej i intensywniej. Poznając nowe, obce słownictwo rozwijasz swoją wyobraźnię i kreatywność.

Nauka języków polepsza zdolność wielozadaniowości, poprawia refleks i umiejętność wykonywania wielu czynności jednocześnie. Mózg wyćwiczony w przeskakiwaniu między mówieniem i myśleniem w różnych językach łatwiej też przestawia się między kolejnymi zadaniami. Multitasking nie będzie już dla Ciebie problemem. Ucząc się języka polepszasz zdolność koncentracji. Regularna nauka słówek i gramatyki sprawi, że dużo łatwiej będzie Ci się skupić na tym, co robisz i trudniej będzie Cię rozproszyć. Dodatkowo podczas nauki języka spalane są zbędne kalorie, które mózg wykorzystuje do swojej wytężonej pracy!

Podsumowując, nauka języków to bezcenna inwestycja. Płyną z niej same korzyści – nie tylko te oczywiste. A nasi lektorzy sprawią, że nauka będzie przyjemnością.
Jeśli jeszcze nie zacząłeś, zacznij naukę hiszpańskiego już teraz. Najlepiej w naszej szkole!

6. Hiszpański, to najfajniejszy język na świecie.

... a także zdaniem wielu najładniejszy, prosty w wymowie i bardzo melodyjny.

Znajomość hiszpańskiego pozwala na poznanie wyjątkowych i radosnych ludzi, ciekawej i różnorodnej kultury.Nauka hiszpańskiego przynosi wiele satysfakcji i pozwala bez ograniczeń podróżować do najbardziej odległych miejsc.

Hiszpański to język zabawy, miłości, futbolu, pysznego jedzeniaHiszpański to nie tylko język… to również styl bycia.

Dlatego uwielbiamy go uczyć!