• Imię: Cristian  Cristian
 • Kraj pochodzenia:
  Urodził się i wychował w Chile, ale pomieszkiwał także w Argentynie, Panamie, Kostaryce i Meksyku.
 • Języki, którymi operuje:
   Hiszpański i angielski, jest w trakcie nauki polskiego.
 • Jego doświadczenie z nauczaniem hiszpańskiego:
  Zaczął nauczać hiszpańskiego kilka lat temu w Warszawie, w szkole dla dzieci. Prowadził także zajęcia w Instytucie Cervantesa oraz udzielał prywatnych lekcji na terenie całego miasta.
 • Co najbardziej lubi w byciu nauczycielem?
  Uważa, że nauczanie to dzielenie się – mówi to z doświadczenia. Był nauczycielem religii, kinematografii, fotografii, samoobrony – przez 25 lat! Na tej podstawie doszedł do wniosku, że dzielenie się swoją wiedzą, znajomością kultur i sposobami myślenia jest tym, czym chce się zajmować w życiu.
 • Dlaczego uważa, że jest dobry w tym co robi?
  Zawsze stara się jak najlepiej wywiązywać ze swoich obowiązków, cały czas podwyższa swoje kwalifikacje (niedawno rozpoczął naukę polskiego, by jeszcze lepiej tłumaczyć zagadnienia na zajęciach). Ostatnim, ale nie mniej ważnym czynnikiem jest fakt, że nieważne jak zły miałby dzień, dla uczniów zawsze znajdzie ciepły uśmiech i miłe słowo.
 • Jego ulubione metody pracy na zajęciach to:
  Jak sam podkreśla, lubi używać różnych technik, gdyż nie wszystkie grupy są na takim samym poziomie. Najczęściej wprowadza wiele konwersacji, by wspomóc uczniów w pozbyciu się zakłopotania przy mówieniu w obcym języku. Co do gramatyki, często utrwala ją dzięki stosowaniu różnych gier.
 • Zainteresowania i hobby:
  Uprawia sky diving odkąd był członkiem sił specjalnych swojego kraju.
  Od 37 lat zajmuje się sztukami walki i samoobroną, ma czarny pas oraz uprawnienia nauczycielskie w krav madze i kenpo karate.
  Jest profesjonalnym fotografem, ma poziom A w byciu operatorem kamery filmowej, zajmował się kinem dokumentalnym oraz naprawdę lubi czytać.

Jedno jest pewne – na lekcjach z nim na pewno nie będziecie się nudzić, a nauka języka hiszpańskiego przyjdzie Wam wyjątkowo łatwo i z przyjemnością! 😎