kike2

 • Imię: Juan
 • Kraj pochodzenia :

  Pochodzi z Gwatemali, gdzie spędził całe swoje życie, zanim przeniósł się do Polski. W związku z tym mówi z akcentem latynoamerykańskim. Uważa, że wiele osób uczących się języka hiszpańskiego często wyjeżdża do Gwatemali w celach turystycznych i językowych, ponieważ tamtejszy miękki akcent pozwala na dużo łatwiejszą komunikację.

 • Języki, którymi operuje :

  Posługuje się językiem hiszpańskim oraz angielskim, aktualnie uczy się także polskiego.

 • Dlaczego zaczął zajmować się nauczaniem?

  Uwielbia uczyć i bardzo go cieszy, że tak wielu Polaków jest zainteresowanych nauką języka hiszpańskiego.
  Sądzi, że to wspaniałe uczucie, gdy rozpoczyna pracę z początkującymi, którzy kompletnie nie mają pojęcia o podstawach języka i już po niedługim czasie są w stanie porozmawiać z nim o swoich doświadczeniach życiowych po hiszpańsku.

  Najważniejsza dla niego podczas lekcji jest luźna i zabawna atmosfera – jeśli tak jest, jego zdaniem wiedza sama wchodzi do głowy.
  Ucząc hiszpańskiego, skupia się na równi na dziedzinach takich jak gramatyka, słownictwo, praktyka – jednak środki naukowe dopasowuje indywidualnie do ucznia.

 • Na koniec kilka słów o samym Kike - jak lubi siebie nazywać. Przyjechał do Polski, ponieważ bardzo mu się podoba kultura oraz charakter naszego kraju.
 • Uwielbia podróżować, grać na gitarze oraz pisać. W związku z tym zachęca także swoich uczniów do rozwoju w tych dziedzinach, gdyż sądzi, że nauka języków zwiększa kreatywność oraz łatwość przyswajania nowych umiejętności.